Olimpici 2013-2014

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


Eşanu Ioana

Clasa a VII-a C
Premiu special la Olimpiada Naţională de Biologie


Bărbulescu Ilinca

Clasa a XI-a C
Premiu special la Olimpiada Naţională de Biologie


Dîscă Cezara Melinda

Clasa a X-a E
Premiu special la Olimpiada Naţională de Istorie


Cazacu Tudor

Clasa a VIII-a D
Premiu special la Olimpiada Naţională de Istorie


Ivan Theodor Adrian
Clasa a XII-a A
Premiu special la Olimpiada  Naţională de Geografie


Bejan Irina Mădălina

Clasa a IX-a D
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Informatică


Ciocoiu Răzvan Andrei

Clasa a IX-a A
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Informatică


Stărică Daria Ștefana

Clasa a VIII-a E
Locul II Echipe la Campionatul Naţional Speranţe 
Locul III Echipe la Campionatul Naţional Cadeţi


Iliescu Ioana Cornelia

Clasa a VIII-a C
Mențiune la Concursul Național Interdisciplinar de Literatură Română și ReligieCultură și spiritualitate românească

Roșu Ioan

Clasa a V-a F
Mențiune la Concursul de Lectură și Interpretare Transcurriculară ”I. Teodoreanu

Postolache Diana Elena

Clasa a VI-a F
Mențiune la Concursul de Lectură și Interpretare Transcurriculară ”I. Teodoreanu

Stoleriu George

Clasa a V-a D
Medalie de aur Turneul International Cupa Sfinxul (SAH)
2 medalii de aur si o medalie de bronzCampionatele nationale pentru copii si juniori sub 20 ani (SAH)

Pagina 5 din 6

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: colegiulnationaliasi@yahoo.com
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner