Prima pagină

Olimpici 2017-2018

„încearcă să nu fii un succes, ci sa fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naționale, calificați în loturile olimpice, premii internaționale


MIHAI CATRINEL ANDREEA
Clasa a XII-a B
Premiul I la Olimpiada Națională de Biologie și Calificare lot


POPA IOANA MARIA
Clasa a XI-a B
Premiul II la Olimpiada Națională de Chimie și Calificare lot


SAADE SANDRA
Clasa a XI-a A
Premiul III la Olimpiada Națională de Limbă Germană modernă și Calificare lot
Mențiune la Olimpiada Națională de Chimie


CONSTANTINESCU MĂLINA
Clasa a IX-a A
Mențiune, Medalie de aur la Olimpiada Națională de Fizică si Calificare lot EUSO


LUPULEASA MIRCEA
Clasa a X-a A
Mențiune la Olimpiada Națională Științele Pământului și Calificare lot

Medalie de bronz la Olimpiada Internațională de Științele Pământului


SANDU ANDREI
Clasa a XI-a C
Premiul Special la Olimpiada Națională de Geografie

Medalie de aur la Olimpiada Internațională de Geografie

Mențiune, medalie de aur la Olimpiada de Astronomie și astrofizică și Calificare lot

Medalie de argint la Olimpiada Internațională de Astronomie si astrofizică

Medalie de bronz la Olimpiada Internațională de Științele Pământului

 


POPA ROBERT ANDREI
Clasa a VI-a F
Premiul I și Medalie de Aur la Olimpiada Națională de Fizică
Premiul II și Medalie de Aur la Olimpiada Națională de Informatică


PETRACHE MARIA
Clasa a V-a D
Premiul I la Olimpiada Națională de LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ


IVANOV CLAUDIA
Clasa a VIII-a B
Premiul I la Olimpiada Națională de Limba rusă maternă


IVANOV LIDIA
Clasa a IX-a E
Premiul I la Olimpiada Națională de Limba rusă maternă

Mențiune la Olimpiada Internațională de Limba rusă maternă


AVDEI TEODORA
Clasa a XII-a C
Premiul I la Olimpiada Națională de Limba rusă maternă


ANDRIESCU MARIA
Clasa a XI-a B
Premiul II la Olimpiada Națională de Limbă germană modernă

„încearcă să nu fii un succes, ci sa fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naționale, calificați în loturile olimpice, premii internaționale


GHEȚIU ROBERT-CORNELIU
Clasa a VIII-a B
Premiul III la Olimpiada Națională de Chimie

Mențiune la Olimpiada Națională de Științe pentru juniori și calificare lot


HAGIMA DELIA
Clasa a VIII-a B
Premiul III la Olimpiada Națională de Limbă Latină


STRUGARU ANDRADA
Clasa a X-a E
Premiul III la Olimpiada Națională de Limbă Latină


BALINT ALEX ȘTEFAN
Clasa a X-a B
Mențiune și Premiu Special la Olimpiada Națională de Biologie


SAHAHADA SANDRA
Clasa a XI-a D
Mențiune și Premiu Special la Olimpiada Națională de Biologie


CRÎȘMARIU CODRIN
Clasa a VI-a D
Mențiune și Medalie de Aur la Olimpiada Națională de Fizică


PLEȘCAN MATEI BOGDAN
Clasa a VIII-a E

Medalia de argint Olimpiada Internațională de Științe pentru Juniori

Mențiune la Olimpiada Națională de Științe pentru juniori și calificare lot

Mențiune și Medalie de Aur la Olimpiada Națională de Fizică


CABA CRISTIAN
Clasa a VII-a E
Mențiune și Medalie de Argint la Olimpiada Națională de Fizică


MORARU OTILIA
Clasa a VII-a E
Mențiune și Medalie de Argint la Olimpiada Națională de Fizică


BLĂJUȚI ȘTEFAN
Clasa a X-a A
Mențiune și Medalie de Argint la Olimpiada Națională de Fizică


ȘURUBARU IUSTIN
Clasa a XI-a C
Mențiune și Medalie de Argint la Olimpiada Națională de Fizică


BURUIANĂ ANDREI
Clasa a V-a C
Mențiune și Medalie de Argint la Olimpiada Națională de Matematica

„încearcă să nu fii un succes, ci sa fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naționale, calificați în loturile olimpice, premii internaționale


DUMITRESCU MATEI-PAVEL
Clasa a VII-a E
Mențiune și Medalie de Argint la Olimpiada Națională de Matematica


STRUGARIU ŞTEFAN VLADIMIR
Clasa a VIII-a E
Mențiune și Medalie de Argint la Olimpiada Națională de Matematica


PERDUN PATRICIA MARIA
Clasa a X-a C
Mențiune la Olimpiada Națională de Chimie
Mențiune la Olimpiada Națională Științele Pământului


COCOR RALUCA
Clasa a VIII-a C
Mențiune la Olimpiada Națională de Istorie


VIȚEL IOANA ALINA
Clasa a IX-a E
Mențiune la Olimpiada Națională de Istorie


STOLERIU CRISTINA
Clasa a X-a C
Mențiune la Olimpiada Națională de Limba Engleză


BĂRBUȚĂ DELIA
Clasa a XI-a B
Mențiune la Olimpiada Națională de Limba Engleză


AGAPE ROXANA
Clasa a XI-a E
Mențiune la Olimpiada Națională de Limbă Latină

Premiu pentru cea mai bună traducedere în limba română la Certamen Ovidianum Sulmonese (Olimpiada Internațională de Limba Latină)


GAVRILĂ MARIA
Clasa a VII-a B
Mențiune la Olimpiada Națională de Religie cult ortodox


LUCANU GABRIEL CONSTANTIN
Clasa a IX-a B
Mențiune la Olimpiada Națională de Limba neogreacă


OLTEANU DRAGOȘ
Clasa a XII-a A
Mențiune la Olimpiada Națională Științele Pământului


STRUGARU IRINA MĂLINA
Clasa a XII-a A
Mențiune la Olimpiada Națională Științele Pământului
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Fizică

„încearcă să nu fii un succes, ci sa fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naționale, calificați în loturile olimpice, premii internaționale


GHEORGHIAN ALEXANDRA VIVIANA
Clasa a X-a E
Premiul Special la Olimpiada Națională de Istorie


PETRARIU RUXANDRA
Clasa a VII
Premiul Special la Olimpiada Națională de Lectura ca abilitate de viață


GEORGESCU EMMA
Clasa a VII-a E
Premiul Special la Olimpiada Națională de Limba Franceză


STOIAN IOANA THEODORA
Clasa a IX-a C
Premiul Special la Olimpiada Națională de Limba Franceză


FODOR MAGDA
Clasa a IX-a A
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


MARDARE MATEI-ALEXANDRU
Clasa a VII-a F
Medalie argint la Olimpiada Națională de Fizică


CIOCÎRLAN VLAD IOAN
Clasa a X-a A
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Fizică


ADĂSCĂLIȚEI MIHAI
Clasa a VI-a F
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică


UNTU ȘERBAN
Clasa a VI-a F
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică


MARDIROS GABRIEL ALEXANDRU
Clasa a VI-a A
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică


CĂCIULĂ MIHAI ALEXANDRU
Clasa a V-a C
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Matematica


MERTICARIU DANA GEORGIANA
Clasa a V-a C
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Matematica

„încearcă să nu fii un succes, ci sa fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naționale, calificați în loturile olimpice, premii internaționale


HANGANU DANIEL NICOLAE
Clasa a VI-a D
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Matematică


CURULIUC COSMIN ȘTEFAN
Clasa a IX-a B
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Matematica


DAN ȘTEFAN
Clasa a IX-a B
Medalie bronz la Olimpiada Națională de Matematica


DRANCA ȘTEFANA-IOANA
Clasa a XI-a C
DIPLOMA DE ONOARE la Olimpiada Națională de Fizică

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: colegiulnationaliasi@yahoo.com
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner