Prima pagină

Olimpici 2016-2017

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


SANDU ANDREI
Clasa a X-a C
Mențiune la Olimpiada Națională de Științele Pământului, 
CALIFICARE LOT SI OI, 
MEDALIE DE AUR la Olimpiada Internațională de Științele Pământului


STRUGARU IRINA MĂLINA
Clasa a XI-a A
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică
Premiul II la Olimpiada Națională
de Științele Pământului, CALIFICARE LOT SI OI, 
MEDALIE DE ARGINT la Olimpiada Internațională de Științele Pământului


DAN STEFAN
Clasa a VIII-a D
Mențiune la Olimpiada Națională de Științe pentru juniori, CALIFICARE LOT


STOIAN IOANA TEODORA
Clasa a VIII-a F
Premiul I la Olimpiada Națională de Lb. Franceză


STRUGARU OANA ANDRADA
Clasa a IX-a A
Premiul I și Premiu Special la Olimpiada Națională de Limba Latină


POPA ROBERT ANDREI
Clasa a V-a F
Premiul I la Olimpiada Națională de Informatică


NEGRUSER NICOLAE MATEI
Clasa a IX-a C
Premiul I la Olimpiada Națională de Lb. Engleză


PETRAȘ ADRIAN
Clasa a IX-a A
Premiul I la Olimpiada Națională de Religie Ortodoxă


SPĂTARU MIHAI
Clasa a XII-a E
Premiul I la Olimpiada Națională de Lb. Rusă Modernă


IVANOV CLAUDIA
Clasa a VII-a B
Premiul I la Olimpiada Națională de Lb. Rusă Maternă


IVANOV LIDIA
Clasa a VIII-a B
Premiul I la Olimpiada Națională de Lb. Rusă Maternă

STOLERIU GEORGE
Clasa a VIII-a D
Premiul I la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


LEHACI MIRUNA DARIA
Clasa a VI-a F
Premiul I la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)


LUPAŞCU DIANA ELENA
Clasa a VII-a C
Premiul I la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)

OBADĂ EMA
Clasa a V-a C
Premiul I la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)


CONSTANTINESCU MĂLINA-ELENA
Clasa a VIII-a C
Premiul III la Olimpiada Națională de Fizică


LOMBADĂ EMILIA
Clasa a VII-a F
Premiul III la Olimpiada Națională de Biologie


PAŞA ANDREI
Clasa a XII-a A
Premiul III la Olimpiada Națională de Matematică


DUMITRESCU MATEI-PAVEL
Clasa a VI-a E
Premiul III la Olimpiada Națională de Matematică


AVDEI TEODORA
Clasa a XI-a C
Menţiune la Olimpiada Națională de Lb. Rusă Maternă


DAMIAN ANCA-MARIA
Clasa a V-a F
Menţiune la Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viaţă”


MĂNUȚĂ CRISTINA
Clasa a XII-a E
Menţiune la Olimpiada Națională de Istorie

SAADE SANDRA
Clasa a X-a A
Menţiune la Olimpiada Națională de Chimie

LUPULEASA ANDREI MIRCEA
Clasa a IX-a A
Menţiune la Olimpiada Națională de Chimie

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


DRANCA ȘTEFANA-IOANA
Clasa a X-a C
Menţiune la Olimpiada Națională de Fizică


AMĂRIUȚEI RALUCA MĂRIUCA
Clasa a XI-a B
Menţiune și Premiul Special la Olimpiada Națională de Biologie


FLOREA MĂDĂLIN GABRIEL
Clasa a XI-a c
Menţiune la Olimpiada Națională de Lingvistică


CREȚU MARIAN CODRIN
Clasa a XII-a D
Menţiune la Olimpiada Națională de Științele Pământului


ECHIPA BASCHET LICEU
LICEU
Menţiune la Olimpiada Națională a Sportului Școlar

 

ECHIPA BASCHET GIMNAZIU
GIMNAZIU
Menţiune la Olimpiada Națională a Sportului Școlar


MIHAI ANDREEA CATRINEL
Clasa a XI-a B
Premiul Special la Olimpiada Națională de Biologie


POPA IOANA MARIA
Clasa a X-a B
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


CIOCÎRLAN VLAD-IOAN
Clasa a IX-a A
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică


BLĂJUȚI ȘTEFAN
Clasa a IX-a A
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică


PLEŞCAN MATEI BOGDAN
Clasa a VII-a E
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică


PERDUN PATRICIA MARIA
Clasa a IX-a C
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


UNTU ȘERBAN
Clasa a V-a F
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Informatică


BEJAN IRINA MĂDĂLINA
Clasa a XII-a B
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Tehnologia Informației (C#)


FARCAȘ RADU LUCIAN
Clasa a IX-a A
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Matematică


MORARU OTILIA-GABRIELA
Clasa a VI-a E
Medalie de ARGINT la Olimpiada Națională de Fizică


OBADĂ GEORGE TEODOR
Clasa a X-a C
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


AȘTEFANEI COSMIN
Clasa a XI-a B
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


POJOGA IULIA
Clasa a VII-a C
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori


OLTEANU DRAGOŞ MIHAI
Clasa a XI-a A
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


CURULIUC COSMIN-ȘTEFAN
Clasa a VIII-a D
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică


ANTON IOANA BIANCA
Clasa a X-a C
Premiul Special la Olimpiada Națională de Lb. Franceză


RĂDEANU DIANA-ANDREEA
Clasa a X-a E
Premiul Special la Olimpiada Națională de Geografie


VIŢEL IOANA ALINA
Clasa a VIII-a D
Premiul Special la Olimpiada Națională de Istorie

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


EȘANU IOANA
Clasa a X-a A
Premiu special la Olimpiada Națională de Lingvistică

 

 

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: colegiulnationaliasi@yahoo.com
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner