Prima pagină

Olimpici 2015-2016

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


STRUGARU IRINA MĂLINA
Clasa a X-a A
Mențiune la Olimpiada Națională de Științele Pământului, calificare lot

Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie

Medalie de ARGINT la EUSO (mai 2016)


ȘTREANGĂ LAURA ANDREEA
Clasa a XI-a A
Premiul III la Olimpiada Națională de Lb. Română, calificare OI

Premiul II la Olimpiada Internațională de Lectură (sep. 2016)


STAMOULI MARIA
Clasa a VIII-a D
Premiul III la Olimpiada Națională de Lb. Neogreacă,
calificare OI

Premiul I la Olimpiada Internațională de Lb. Neogreacă


LUCANU GABRIEL CONSTANTIN
Clasa a VII-a B
Premiul III la Olimpiada Națională de Lb. Neogreacă,
calificare OI

Premiul I la Olimpiada Internațională de Lb. Neogreacă


POPA IOANA MARIA
Clasa a IX-a B
Premiul II la Olimpiada Națională de Chimie, calificare EUSO 2017

Premiul I la Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori, calificare lot, OI

Medalie de ARGINT la Olimpiada Internațională de Științe pentru Juniori


PETRESCU BIANCA ALEXANDRA
Clasa a IX-a B
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie

Premiul III la Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori, calificare lot, OI

Medalie de ARGINT la Olimpiada Internațională de Științe pentru Juniori

V
OBADĂ GEORGE TEODOR
Clasa a IX-a C
Premiul III și PSP la Olimpiada Națională de Chimie, calificare EUSO 2017


LUPULEASA ANDREI MIRCEA
Clasa a VIII-a F
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică

Mențiune la Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori, calificare lot


DUMITRESCU MATEI-PAVEL
Clasa a V-a E
Premiul I și Medalie de AUR la Olimpiada Națională de Matematică


STRUGARU OANA ANDRADA
Clasa a VIII-a F
Premiul I la Olimpiada Națională de Limba Latină


ANDRIESCU MARIA
Clasa a IX-a B
Premiul II la Olimpiada Națională de Limba Germană


FILICHI OANA MIRUNA
Clasa a XI-a A
Premiul II la Olimpiada Națională de Limba Engleză

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


JESCU ANDREEA
Clasa a XI-a B
Premiul II la Olimpiada Națională de Biologie


 


PANȚIRU MARIA PELAGHIA
Clasa a VII-a E
Premiul II la Olimpiada Națională de Religie ortodoxă


STOLERIU GEORGE
Clasa a VII-a D
Premiul II la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)

POPA EDUARD ADRIAN
Clasa a VIII-a F
Premiul II la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)


LEHACI MIRUNA DARIA
Clasa a V-a F
Premiul II la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)
Campioana nationala la Sah clasicși Medalie de AUR la Sah rapid-F12, la Campionatul National Individual de Sah, Juniori


LUPAŞCU DIANA ELENA
Clasa a VI-a C
Premiul II la Olimpiada Națională a Gimnaziilor (ȘAH, echipă)
Locul I la Dezlegări pentru copii, juniori și tineret și Locul III la Sah blitz-F14, la Campionatul National Individual de Sah, Juniori


AVDEI TEODORA

Clasa a X-a C
Premiul III la Olimpiada Națională de Limba Rusă Maternă


IVANOV LIDIA
Clasa a VII-a B
Premiul III la Olimpiada Națională de Limba Rusă Maternă


SPATARU MIHAI
Clasa a XI-a E
Premiul III și PS la Olimpiada Națională de Limba Rusă Modernă


OLTEANU DRAGOŞ MIHAI
Clasa a X-a A
Mențiune la Olimpiada Națională de Chimie


GORGAN ADELINA GABRIELA

Clasa a XI-a E
Mențiune la Olimpiada Națională de Limba latină


PAȘA ANDREI
Clasa a XI-a A
Mențiune și Medalie de AUR la Olimpiada Națională de Matematică

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


PERDUN PATRICIA MARIA

Clasa a VIII-a D
Mențiune la Olimpiada Națională de Chimie


MIHAI ANDREEA CATRINEL
Clasa a X-a B
Mențiune și Premiu special la Olimpiada Națională de Biologie


OUATU IUSTIN
Clasa a XII-a A
Mențiune și Medalie de ARGINT la Olimpiada Națională de Fizică


BLĂJUȚI ȘTEFAN
Clasa a VIII-a F
Mențiune și Medalie de ARGINT la Olimpiada Națională de Fizică
Mențiune și Medalie de ARGINT la Olimpiada Națională de Matematică


MIRON MIRUNA MARIA

Clasa a X-a E
Mențiune la Olimpiada Națională de Limba engleză


NOURESCU OANA
Clasa a X-a A
Mențiune la Olimpiada Națională de Lectura ca abilitate de viață


SAMOILA BIANCA IRIS
Clasa a VIII-a A
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Limba Franceză


GHEŢIU ROBERT CORNELIU
Clasa a VI-a B
Medalie de ARGINT la Olimpiada Națională de Fizică


ANTOCE MARA

Clasa a X-a E
Premiu special la Olimpiada Națională de Istorie


CHELARU CARMIL MATIA GIORGIO
Clasa a XI-a E
Premiu special la Olimpiada Națională de Religie Catolică


SAADE SANDRA
Clasa a IX-a A
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


DOBREA OLIVIA
Clasa a X-a A
Premiu special la Olimpiada Națională de Geografie

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale



ROTARU VERONICA IOANA
Clasa a VIII-a E
Medalie de ARGINT la Olimpiada Națională de Matematică


CIOCOIU ALEXANDRU BORIS
Clasa a VI-a E
Premiu special la Olimpiada Națională de Lingvistică


CREȚU MARIAN CODRIN
Clasa a XI-a D
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică
Premiu special la Olimpiada Națională de Șiințele Pământului


CIOCOIU RAZVAN ANDREI
Clasa a XI-a A
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Informatică


SANDU ANDREI
Clasa a IX-a C
Premiu special la Olimpiada Națională de Științele Pământului


CONSTANTINESCU MALINA ELENA
Clasa a VII-a C
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Matematică
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică


DRANCA ȘTEFANA IOANA
Clasa a IX-a C
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică


MUNTEANU ANDI
Clasa a XI-a C
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


DAN STEFAN
Clasa a VII-a D
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Matematică


CURULIUC COSMIN ȘTEFAN
Clasa a VII-a D
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Matematică


MACOVEI OCTAVIAN COSMIN
Clasa a V-a E
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Informatică


ȘURUBARU IUSTIN
Clasa a IX-a C
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Fizică

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale



SOLINSCHI ANDREI-RAREŞ
Clasa a V-a E
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Matematică


OBADĂ ŞTEFAN ALEXANDRU
Clasa a X-a B
Medalie de BRONZ la Olimpiada Națională de Matematică


AȘTEFANEI COSMIN
Clasa a X-a B
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie


MOROȘANU SMARANDA IOANA
Clasa a X-a A
Mențiune de onoare la Olimpiada Națională de Fizică


GOLDEMBERG MICHAEL DAVID
Clasa a X-a A
Mențiune specială la Olimpiada Națională de Chimie

 

 






Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: colegiulnationaliasi@yahoo.com
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner