Prima pagină

Olimpici 2013-2014

Olimpici 1

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


Amironesei Aura Elena
Clasa a XI-a B
Premiu special la Olimpiada Naţională de Geografie
Medalie de ARGINT la Olimpiada Internațională de Geografie, Polonia (aug. 2014)


Strugaru Mălina Irina
Clasa a VIII-a C
Premiul III la Olimpiada Naţională de Științe pentru Juniori
Medalie de BRONZ la Olimpiada Internaţională de Științe pentru Juniori, Argentina (dec. 2014)

Mențiune la Olimpiada Naţională de Lingvistică
Medalie de BRONZ
la Olimpiada Naţională de Matematică


Stamouli Maria
Clasa a VI-a D
Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Neogreacă
Premiul III
la Olimpiada Internațională a Elenismului (limba neogreacă), București (sep. 2014)



Ştreangă Laura Andreea
Clasa a IX-a A
Premiul II
la Olimpiada Naţională de Limba Română

Premiu special la Olimpiada Internațională de Lectură, Constanța (sep. 2014)


Borcea Despina Elena
Clasa a XI-a E
Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Latină, participare la Olimpiada Internațională de Latină - ARPINO, calificare la Concursul Internațional Horatianum 2015, premiul III la Concursul "Ovidianum", calificare la Concursul Internațional Sulmona 2015


Morariu Răzvan Andrei
Clasa a VII-a C
Mențiune și Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Matematică, CALIFICARE LOT


Paşa Andrei
Clasa a IX-a A
Medalie de BRONZ la Olimpiada Naţionalã de Matematicã, CALIFICARE LOT


Butnaru Vlad
Clasa a XII-a B
Premiul II și Medalie de AUR la Olimpiada Naţională de Tehnologia Informației (C#)


Filichi Oana Miruna
Clasa a IX-a A
Premiul II la Olimpiada Naţională deLimba Engleză


Gotcă Paula
Clasa a VII-a A
Premiul II la Olimpiada Naţională de Limba Franceză


Raducea Marin Andrei
Clasa a X-a A
Mențiune și Medalie de AUR la Olimpiada Naţională de Matematică

Constantinescu Mălina Elena
Clasa a V-a C
Mențiune și Medalie de AUR la Olimpiada Naţională de Matematică

Olimpici 2

Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


Olteanu Dragoş Mihai

Clasa a VIII-a C
Mențiune la Olimpiada Naţională de Chimie, Mențiune specială la OlimpiadaNaţională de Științe pentru Juniori


Lazăr Nicoleta
Clasa a XI-a C
Menţiune la Olimpiada Naţională de Chimie


Iacoban Sorina Andreea
Clasa a X-a A
Menţiune la Olimpiada Naţională de Chimie


Puiu Ioan Alexandru
Clasa a XII-a C
Mențiune și Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Fizică

Strugaru Andrada Ioana
Clasa a VI-a F
Mențiune la Olimpiada Naţională de Fizică


Prioteasa Ioana Cristina
Clasa a VII-a E
Mențiune și Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Fizică


Dominte Mădălina Elena
Clasa a X-a E
Mențiune la Olimpiada Naţională de Logică, argumentare și comunicare


Zubcu Vlad George
Clasa a VII-a B
Mențiune la Olimpiada Naţională a Sportului Școlar - șah


Băcălie Ioana Roxana
Clasa a VI-a F
Mențiune la Olimpiada Naţională de Lingvistică


Rotaru Veronica Ioana
Clasa a VI-a E
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Matematică


Dan Ștefan
Clasa a V-a D
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Matematică

Popa Ioana Maria
Clasa a VII-a E
Medalie de BRONZ
la Olimpiada Naţionalã
de Matematicã, premiul III la Concursul Național de Chimie „Raluca Rîpan”
Ultima actualizare în Luni, 07 Noiembrie 2005 00:13

Olimpici 3

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


Aştefanei Cosmin
Clasa a VIII-a E
Medalie de BRONZ la  Olimpiada Naţională de Matematică



Anuşcă Popa Ioan Armand
Clasa a VIII-a E
Medalie de BRONZ la  Olimpiada Naţională de Matematică


Crăciun Ionuţ Cătălin
Clasa a VIII-a A
Medalie de BRONZ la Olimpiada Naţională de Matematică


Goldemberg David Michael
Clasa a VIII-a C
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie


Ceucă Ingrid

Clasa a IX-a C
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie


Sandu Teodora Alexandra
Clasa a XI-a B
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie

Diaconu Anca
Clasa a XII-a A
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie

Ştreangă Iulia Mădălina
Clasa a XI-a B
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie

Munteanu Andi
Clasa a IX-a C
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie


Şerpeanu Irina Alexandra
Clasa a X-a B
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie


Buciuleac Mara Catinca
Clasa a X-a B
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie


Florea Andrei Cosmin
Clasa a X-a C
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie

Olimpici 4

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


Nourescu Dana
Clasa a VIII-a C
Menţiune specială la Olimpiada Naţională de Chimie

Radu Mihnea Adrian
Clasa a VI-a F
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Fizică

Ouatu Iustin
Clasa a X-a A
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Fizică

Creţu Marian Codrin

Clasa a IX-a D
Medalie de BRONZ la Olimpiada Naţională de Fizică

Calancea Cristina Georgiana
Clasa a XI-a C
Medalie de BRONZ la Olimpiada Naţională de Fizică

Matei Paula Valeria
Clasa a VII-a B
Medalie de BRONZ la Olimpiada Naţională de Fizică

Caramalău Andra
Clasa a X-a E
Premiu special la Olimpiada Naţională de Limba Latină

Gorgan Adelina Gabriela
Clasa a IX-a E
Premiu special la Olimpiada Naţională de Limba Latină

Mănuță Cristina
Clasa a IX-a E
Premiu special la Olimpiada Naţională de Limba Latină

Păun Teodora
Clasa a VIII-a C
Premiu special la Olimpiada Naţională de Limba Latină

Vezeteu Cosmin
Clasa a XI-a E
Premiu special la Olimpiada Naţională de Limba Latină

Codreanu Maria Teodora
Clasa a XII-a A
Premiu special la Olimpiada Naţională de Limba Română

Olimpici 5

“Încearcă să nu fii un succes, ci să fii o valoare” (Albert Einstein)
Premii naţionale, calificaţi în loturile olimpice, premii internaţionale


Eşanu Ioana

Clasa a VII-a C
Premiu special la Olimpiada Naţională de Biologie


Bărbulescu Ilinca

Clasa a XI-a C
Premiu special la Olimpiada Naţională de Biologie


Dîscă Cezara Melinda

Clasa a X-a E
Premiu special la Olimpiada Naţională de Istorie


Cazacu Tudor

Clasa a VIII-a D
Premiu special la Olimpiada Naţională de Istorie


Ivan Theodor Adrian
Clasa a XII-a A
Premiu special la Olimpiada  Naţională de Geografie


Bejan Irina Mădălina

Clasa a IX-a D
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Informatică


Ciocoiu Răzvan Andrei

Clasa a IX-a A
Medalie de ARGINT la Olimpiada Naţională de Informatică


Stărică Daria Ștefana

Clasa a VIII-a E
Locul II Echipe la Campionatul Naţional Speranţe 
Locul III Echipe la Campionatul Naţional Cadeţi


Iliescu Ioana Cornelia

Clasa a VIII-a C
Mențiune la Concursul Național Interdisciplinar de Literatură Română și ReligieCultură și spiritualitate românească

Roșu Ioan

Clasa a V-a F
Mențiune la Concursul de Lectură și Interpretare Transcurriculară ”I. Teodoreanu

Postolache Diana Elena

Clasa a VI-a F
Mențiune la Concursul de Lectură și Interpretare Transcurriculară ”I. Teodoreanu

Stoleriu George

Clasa a V-a D
Medalie de aur Turneul International Cupa Sfinxul (SAH)
2 medalii de aur si o medalie de bronzCampionatele nationale pentru copii si juniori sub 20 ani (SAH)

Mai multe articole..

Pagina 1 din 2

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: colegiulnationaliasi@yahoo.com
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner